Medarbejdere

KiAP har kontor i både København og Odense. Sekretariatet er placeret i København og tager sig af politisk betjening, support af klyngerne, udarbejdelse af klyngepakker mv. I Odense arbejdes der med udvikling og drift af IT-løsninger som forløbsplaner og KiAP’s hjemmeside.
I både Odense og København er der tilknyttet lægefaglige konsulenter til at sikre den lægefaglige kvalitet og relevans.

Nedenfor kan du se de medarbejdere, der er ansat i KiAP.

 


 

Rikke Agergaard

Chef i KiAP

ragergaard@kiap.dk  

61666065  

 

Thomas Bo Drivsholm

Lægefaglig leder

tbdrivsholm@kiap.dk  

22368581  

 

Thomas Bo Nielsen

Souschef

tbonielsen@kiap.dk  

25300886  

 

Jan Kristensen

Drifts- og udviklingschef

jankristensen@kiap.dk  

40456785  

 

Birgitte Harbo

Chefkonsulent

bharbo@kiap.dk  

27266754  

 

Christian Hollemann Pedersen

Chefkonsulent

chpedersen@kiap.dk  

51701115  

 

Kirsten Gregens Dalsjö

Chefkonsulent

kdalsjo@kiap.dk  

24888484  

 

Maja Skov Paulsen

Dataspecialist, afd.Læge, Ph.d.

mspaulsen@kiap.dk  

65503111  

 

Marianne Thamdrup

Sekretær

mthamdrup@kiap.dk  

61168504  

 

Claus Christoffersen

Kommunikationsrådgiver

cchri@kiap.dk  

 

Flemming Bro

Lægekonsulent

fbro@ph.au.dk  

61670071  

 

Henrik Rasmussen

Lægekonsulent

hprasmussen@kiap.dk  

61655545  

 

Jannik Lückou Falhof

Lægekonsulent

jannik.falhof@dadlnet.dk  

23963473  

 

Palle Christensen

Lægekonsulent

pmc@dadlnet.dk  

51518546  

 

Preben Larsen

ICPC-konsulent

preben_larsen@dadlnet.dk  

40516668  

 

Eyðfinn Joensen

IT-Driftskonsulent

ejoensen@kiap.dk  

65508974  

 

Susie Hejring Hansen

IT-supporter

support@kiap.dk  

71968844  

 

Anita Eckert

Programmør

aeckert@kiap.dk  

 

Jesper Jensen

Programmør

jesjens@kiap.dk  

 

Kasper Schødts

Programmør

kschodts@kiap.dk  

 

Martin Pagel Jensen

Programmør

mpjensen@kiap.dk  

 

Matthias Harder

Programmør

mharder@kiap.dk  

 

Staffan Enemark

Programmør

senemark@kiap.dk  

 

Tanja Sørensen

Designer

tsoerensen@kiap.dk  

 

Thomas Høg Sørensen

Designer

thsorensen@kiap.dk  

 

Annette Abrahamsen

Konsulent

aabrahamsen@kiap.dk  

29675481  

 

Christian Leick

Konsulent

cleick@kiap.dk  

 

Kenneth Zimmermann

Konsulent

kzimmermann@kiap.dk  

23718235  

 

Signe Rørdam Holm

Konsulent

sholm@kiap.dk  

51519114  

 

Kathrine Hemicke Rysgaard

Studentermedhjælper

khrysgaard@kiap.dk  

 

Louise Søegaard

Studentermedhjælper

lsoegaard@kiap.dk  

 

Rikke Agergaard

Chef i KiAP

ragergaard@kiap.dk  

61666065  

 

Thomas Bo Drivsholm

Lægefaglig leder

tbdrivsholm@kiap.dk  

22368581  

 

Thomas Bo Nielsen

Souschef

tbonielsen@kiap.dk  

25300886  

 

Birgitte Harbo

Chefkonsulent

bharbo@kiap.dk  

27266754  

 

Christian Hollemann Pedersen

Chefkonsulent

chpedersen@kiap.dk  

51701115  

 

Kirsten Gregens Dalsjö

Chefkonsulent

kdalsjo@kiap.dk  

24888484  

 

Claus Christoffersen

Kommunikationsrådgiver

cchri@kiap.dk  

 

Flemming Bro

Lægekonsulent

fbro@ph.au.dk  

61670071  

 

Jannik Lückou Falhof

Lægekonsulent

jannik.falhof@dadlnet.dk  

23963473  

 

Annette Abrahamsen

Konsulent

aabrahamsen@kiap.dk  

29675481  

 

Christian Leick

Konsulent

cleick@kiap.dk  

 

Kenneth Zimmermann

Konsulent

kzimmermann@kiap.dk  

23718235  

 

Signe Rørdam Holm

Konsulent

sholm@kiap.dk  

51519114  

 

Kathrine Hemicke Rysgaard

Studentermedhjælper

khrysgaard@kiap.dk  

 

Louise Søegaard

Studentermedhjælper

lsoegaard@kiap.dk  

 

Jan Kristensen

Drifts- og udviklingschef

jankristensen@kiap.dk  

40456785  

 

Maja Skov Paulsen

Dataspecialist, afd.Læge, Ph.d.

mspaulsen@kiap.dk  

65503111  

 

Marianne Thamdrup

Sekretær

mthamdrup@kiap.dk  

61168504  

 

Henrik Rasmussen

Lægekonsulent

hprasmussen@kiap.dk  

61655545  

 

Palle Christensen

Lægekonsulent

pmc@dadlnet.dk  

51518546  

 

Preben Larsen

ICPC-konsulent

preben_larsen@dadlnet.dk  

40516668  

 

Eyðfinn Joensen

IT-Driftskonsulent

ejoensen@kiap.dk  

65508974  

 

Susie Hejring Hansen

IT-supporter

support@kiap.dk  

71968844  

 

Anita Eckert

Programmør

aeckert@kiap.dk  

 

Jesper Jensen

Programmør

jesjens@kiap.dk  

 

Kasper Schødts

Programmør

kschodts@kiap.dk  

 

Martin Pagel Jensen

Programmør

mpjensen@kiap.dk  

 

Matthias Harder

Programmør

mharder@kiap.dk  

 

Staffan Enemark

Programmør

senemark@kiap.dk  

 

Tanja Sørensen

Designer

tsoerensen@kiap.dk  

 

Thomas Høg Sørensen

Designer

thsorensen@kiap.dk  

 

 

 

 

Tilmeld nyhedsbrev

Hold dig opdateret om aktuelle tilbud til klyngerne.
Se tidligere udsendte nyhedsbreve

Tilmeld