Medarbejdere

KiAP er etableret 1. april 2018 til arbejdet med den nye tilgang til kvalitetsudvikling i almen praksis.

KiAP er bygget ovenpå det tidligere DAK-E i Odense, og har bevaret nøglekompetencer herfra til bl.a. lægefaglige kvalificering af data og lægerelevant IT-understøttelse. KiAP er også etableret i København, hvor arbejdet med de fem programspor forankres.

 


 

Rikke Agergaard

Programchef

ragergaard@kiap.dk  

61666065  

 

Thomas Bo Nielsen

Souschef

tbonielsen@kiap.dk  

25300886  

 

Jan Kristensen

Drifts- og udviklingschef

jankristensen@kiap.dk  

40456785  

 

Birgitte Harbo

Chefkonsulent

bharbo@kiap.dk  

27266754  

 

Christian Hollemann Pedersen

Chefkonsulent

chpedersen@kiap.dk  

51701115  

 

Maja Skov Paulsen

Dataspecialist, afd.Læge, Ph.d.

mspaulsen@kiap.dk  

65503111  

 

Marianne Thamdrup

Sekretær

mthamdrup@kiap.dk  

65504946  

 

Claus Christoffersen

Kommunikationsrådgiver

cchri@kiap.dk  

 

Flemming Bro

Lægekonsulent

fbro@ph.au.dk  

61670071  

 

Henrik Rasmussen

Lægekonsulent

hprasmussen@kiap.dk  

61655545  

 

Jannik Lückou Falhof

Lægekonsulent

jannik.falhof@dadlnet.dk  

23963473  

 

Palle Christensen

Lægekonsulent

pmc@dadlnet.dk  

51518546  

 

Preben Larsen

ICPC-konsulent

preben_larsen@dadlnet.dk  

40516668  

 

Eyðfinn Joensen

IT-Driftskonsulent

ejoensen@kiap.dk  

65508974  

 

Susie Hejring Hansen

IT-supporter

support@kiap.dk  

71968844  

 

Anita Eckert

Programmør

aeckert@kiap.dk  

 

Flemming Bo Hansen

Programmør

fbhansen@kiap.dk  

 

Matthias Harder

Programmør

mharder@kiap.dk  

 

Steffen Juhl Madsen

Programmør

stjmadsen@kiap.dk  

 

Tanja Sørensen

Designer

tsoerensen@kiap.dk  

 

Thomas Høg Sørensen

Designer

thsorensen@kiap.dk  

 

Signe Rørdam Holm

Konsulent

sholm@kiap.dk  

51519114  

 

Rikke Agergaard

Programchef

ragergaard@kiap.dk  

61666065  

 

Thomas Bo Nielsen

Souschef

tbonielsen@kiap.dk  

25300886  

 

Birgitte Harbo

Chefkonsulent

bharbo@kiap.dk  

27266754  

 

Christian Hollemann Pedersen

Chefkonsulent

chpedersen@kiap.dk  

51701115  

 

Claus Christoffersen

Kommunikationsrådgiver

cchri@kiap.dk  

 

Flemming Bro

Lægekonsulent

fbro@ph.au.dk  

61670071  

 

Jannik Lückou Falhof

Lægekonsulent

jannik.falhof@dadlnet.dk  

23963473  

 

Signe Rørdam Holm

Konsulent

sholm@kiap.dk  

51519114  

 

Jan Kristensen

Drifts- og udviklingschef

jankristensen@kiap.dk  

40456785  

 

Maja Skov Paulsen

Dataspecialist, afd.Læge, Ph.d.

mspaulsen@kiap.dk  

65503111  

 

Marianne Thamdrup

Sekretær

mthamdrup@kiap.dk  

65504946  

 

Henrik Rasmussen

Lægekonsulent

hprasmussen@kiap.dk  

61655545  

 

Palle Christensen

Lægekonsulent

pmc@dadlnet.dk  

51518546  

 

Preben Larsen

ICPC-konsulent

preben_larsen@dadlnet.dk  

40516668  

 

Eyðfinn Joensen

IT-Driftskonsulent

ejoensen@kiap.dk  

65508974  

 

Susie Hejring Hansen

IT-supporter

support@kiap.dk  

71968844  

 

Anita Eckert

Programmør

aeckert@kiap.dk  

 

Flemming Bo Hansen

Programmør

fbhansen@kiap.dk  

 

Matthias Harder

Programmør

mharder@kiap.dk  

 

Steffen Juhl Madsen

Programmør

stjmadsen@kiap.dk  

 

Tanja Sørensen

Designer

tsoerensen@kiap.dk  

 

Thomas Høg Sørensen

Designer

thsorensen@kiap.dk  

 

 

 

 

 

 

 

Tilmeld nyhedsbrev

Hold dig opdateret om aktuelle tilbud til klyngerne.
Se tidligere udsendte nyhedsbreve

 

 

Tilmeld